الگوی شماره یک

Reversal Bar

الگوهای پرایس اکشن را هر کسی که با استفاده از این روش اقدام به تحلیل نمودار هر بازاری (سهام ٬ فارکس ٬ کالا و …) می کند باید بشناسد. در غیر ین صورت مسلما کار سختی در پیش خواهد داشت. در این مطلب قصد داریم 10 الگوی پرایس اکشن که باید حتما آنها را بشناسید نشان داده و چگونگی ترید کردن بر اساس آنها را نیز به شما بیاموزیم.

برای اینکه هر پست طولانی نشود، این ده الگو را در قالب ده پست تهیه و ارسال خواهیم کرد. در این پست به الگوی شماره یک خواهیم پرداخت:

bullish reversal bar

چه شکلی است؟

نوع صعودی این الگو (مانند تصویر بالا) ابتدا به زیر low کندل قبلی می رود و سپس بالاتر از Low کندل قبلی بسته خواهد شد. (Bullish Reversal Bar)

نوع نزولی این الگو دقیقا برعکس حالت صعودی آن است. در واقع کندل ابتدا بالاتر از High کندل قبلی رفته و سپس پایین تر High کندل قبلی بسته می شود. (Bearish Reversal Bar)

به چه معناست؟

در حالت صعودی، بازار در زیر Low کندل قبلی حمایت خوبی پیدا می کند. این حمایت به قدر کافی قوی است تا قیمت را بالاتر برده و باعث شود که بالای Low کندل قبلی بسته شود. این اولین نشانه از احتمال حرکت بازگشتی صعودی خواهد بود.

اما برای حالت نزولی، بازار سطح مقاومتی قدرتمندی را بالا High کندل قبلی در مقابل خود می بیند. علاوه بر این، مقاومت مذکور به حدی قوی است که باعث عقب کشیدن خریداران و قدرت گرفتن فروشندگان می شود. به شکلی که قیمت پایین تر از High کندل قبلی بسته می شود.

چگونه بر اساس این الگو ترید کنیم؟

در یک روند صعودی، در بالای الگوی Bullish Reversal Bar اقدام به خرید خواهیم کرد.

در یک روند نزولی، در پایین الگوی Bearish Reversal Bar اقدام به فروش خواهیم کرد.