یافتن یک استراتژی خوب جهت انجام معاملات سود ده کار بسیار سختی است. همچنین توسعه دادن و بهینه کردن استراتژی که در حال حاضر با آن کار می کنید کاری بسیار زمان بر و نیازمند کسب تجربه فراوان می باشد. لذا برآن شدیم تا بخشی را در نشریه فارکس یار افتتاح نماییم تحت عنوان "استراتژی های معاملاتی". در این بخش به معرفی استراتژی هایی خواهیم پرداخت که خیلی معروف بوده و اکثر تریدرها با آنها در حال معامله می باشند.

ما این استراتژی ها را به سه دسته اصلی ذیل تقسیم بندی کرده ایم:

  • استراتژی های پایه.  (که شامل استراتژی های اولیه اصولی می باشد که تریدرهای تازه کار بهتر است از اینجا آغاز نمایند.)
  • استراتژی های ساده.    (که کار کردن با آنها بسیار ساده و راحت می باشد.)
  • استراتژی های پیچیده.   (که شامل قوانین مختلف معاملاتی بوده و اغلب از چندین ایندیکاتور و شاخص تشکیل شده است و کار کردن با آنها و عادت کردن به آن نیازمند زمان بیشتری است)
  • استراتژی های پیشرفته. ( استراتژی هایی هستند که براساس اصولی منطقی و کاملا حرفه ای طراحی شده اند، و اغلب معامله گران فوق حرفه ای از آنها استفاده می کنند.)

سئوالی که اینجا ممکن مطرح شود این است که: چرا این همه استراتژی و چرا بعضی از آنها برای من کار میکند و برخی خیر؟

در پاسخ باید گفت که: هر معامله گر دارای خصوصیات روحی و فیزیکی منحصر به فردی است. عواملی از قبیل: عادات تجاری، اهداف سود، محدودیتهای زمانی، سطح راحتی ریسک و ... برای همین است که یک سیستم معاملاتی برای شما خوب کار می کند اما برای یک معامله گر دیگر اینطور نخواهد بود، حتی اگر اهداف سودی یکسانی داشته باشند.